Date Time Event Note Type
Date Time Event Note Type
Fri 1st
Fri 1st
10:30 – 10:40
High Cross UPVC
10:30 – 10:40
Visitors
Fri 1st
14:00 – 14:40
Falcons Society
14:00 – 14:40
Society
Fri 1st
16:30 – 17:30
Wayfarers v Morlais Castle (H)
16:30 – 17:30
Wayfarers
Sat 2nd
Sat 2nd
Medal: Pro-Am Qualifier
Mens
Sat 2nd
18H Stableford
Ladies
Sat 2nd
15:15 – 15:45
Ladies Team Match v Rolls
15:15 – 15:45
Ladies Team
Sun 3rd
Sun 3rd
09:00 – 14:00
Mixed Open
09:00 – 14:00
Club
Date Time Event Note Type
Mon 4th
Mon 4th
Seniors v Whitchurch GC - away
Tee 13.00
Seniors Team
Mon 4th
Ladies 1st v Radyr - away
Tee 4.45pm
Ladies Team
Mon 4th
12:00 – 12:30
TWIGS
12:00 – 12:30
Society
Mon 4th
17:00 – 17:30
Junior Night
17:00 – 17:30
Juniors
Tue 5th
Tue 5th
Chapman Cup - draw for partners
Ladies
Tue 5th
17:00 – 17:30
Men 4th v Greenmeadow 2nd
17:00 – 17:30
Mens Team
Tue 5th
17:30 – 18:00
Mens 5th v St Mellons 3rd
17:30 – 18:00
Mens Team
Wed 6th
Wed 6th
17:00 – 17:45
Men 3rd v West Mon 1st
17:00 – 17:45
Mens Team
Thu 7th
Thu 7th
Seniors v Pyle & Kenfig GC - away
Tee 12.00
Seniors Team
Thu 7th
Ladies 3rd v Radyr - away
Tee 2.30pm
Ladies Team
Thu 7th
13:30 – 13:50
Mr Mayer
13:30 – 13:50
Visitors
Thu 7th
17:00 – 17:30
Men 1st v Llanwern 1st
17:00 – 17:30
Mens Team
Thu 7th
17:30 – 18:00
Men 2nd v St Mellons 1st
17:30 – 18:00
Mens Team
Fri 8th
Fri 8th
08:00 – 10:30
Captain's Week-end: Ladies & Seniors
08:00 – 10:30
Club
Fri 8th
10:40 – 10:50
Roy Foderingham - WGB
10:40 – 10:50
Visitors
Fri 8th
11:00 – 11:10
Worcestershire Reciprocal
11:00 – 11:10
Visitors
Fri 8th
11:30 – 11:40
Mr Ashworth
11:30 – 11:40
Visitors
Fri 8th
16:30 – 17:30
Wayfarers v Blackwood (H)
16:30 – 17:30
Wayfarers
Sat 9th
Sat 9th
Club Captain social evening
Club Captain social evening £20 per person. Hot & Cold buffet with themed night - Redline - Club Draw included.
Club
Sat 9th
Captain's Week-end: Men & Alternate Ladies
Club
Sun 10th
Sun 10th
Captain's Week-end: Prize-giving
Starts: 18.00
Club
Sun 10th
09:30 – 10:30
Captain's Week-end: Juniors
09:30 – 10:30
Club
Sun 10th
12:00 – 12:20
Karl Wolstenholme
12:00 – 12:20
Society
Sun 10th
14:30 – 15:30
Mr Carter
14:30 – 15:30
Visitors
Date Time Event Note Type
Mon 11th
Mon 11th
Seniors v Radyr GC - away
Tee 11.00
Seniors Team
Mon 11th
10:00 – 10:10
Mr Van Der Gulik
10:00 – 10:10
Visitors
Mon 11th
10:30 – 11:00
Derek John
10:30 – 11:00
Visitors
Mon 11th
12:00 – 13:00
HASSRA - Wales v South West
12:00 – 13:00
Society
Mon 11th
16:30 – 16:40
Brynmeadows v Southerndown Victory Shield
16:30 – 16:40
Visitors
Tue 12th
Tue 12th
Mens 3rd v Parc 2nd - away
Mens Team
Tue 12th
18H Stableford
Ladies
Tue 12th
17:00 – 17:45
Men 5th v Brynmeadows 2nd
17:00 – 17:45
Mens Team
Wed 13th
Wed 13th
Mens 4th v West Mon 2nd - away
Mens Team
Wed 13th
Airmec Inspection
Club
Wed 13th
08:15 – 09:00
Ray Found Trophy
08:15 – 09:00
Seniors
Wed 13th
10:30 – 10:40
Merrick - Ross on Wye
10:30 – 10:40
Visitors
Wed 13th
12:30 – 12:50
Abertawe University Cup
12:30 – 12:50
Visitors
Thu 14th
Thu 14th
Men 2nd v Celtic Manor 1st - away
Mens Team
Thu 14th
09:45 – 10:15
Mr Jeremiah - WGB
09:45 – 10:15
Visitors
Thu 14th
10:30 – 11:40
Three Counties Golf Society
10:30 – 11:40
Society
Thu 14th
13:30 – 14:00
Mr David Phillips
13:30 – 14:00
Visitors
Thu 14th
17:00 – 17:45
Men 1st v Parc 1st
17:00 – 17:45
Mens Team
Fri 15th
Fri 15th
11:00 – 12:40
Barry Worth
2 tee start 1st & 13th at 11am
2 tee start 1st & 13th at 11am ( 1st tee 11 am to 12.40 ) ( 13th Tee 11 to 11.30am )
11:00 – 12:40
Society
Fri 15th
17:00 – 17:30
Ping Mixed Match
17:00 – 17:30
Visitors
Sat 16th
Sat 16th
GUW Medal & Irene Strong
Ladies
Sat 16th
08:30 – 14:30
Am-Am
08:30 – 14:30
Open
Sun 17th
Sun 17th
Sunday Medal
Club
Sun 17th
Father's Day Lunch
Lunch: 12.30?
Club
Sun 17th
13:00 – 14:00
Junior Club Championship qualifier
13:00 – 14:00
Juniors
Date Time Event Note Type
Mon 18th
Mon 18th
Ladies 2nd v Rolls of Monmouth - away
Tee 1.30pm
Ladies Team
Mon 18th
10:00 – 10:45
Ladies Seniors v St. Pierre
10:00 – 10:45
Ladies Team
Mon 18th
12:00 – 12:15
Mr Emmence
12:00 – 12:15
Visitors
Mon 18th
13:00 – 14:00
Seniors v Monmouth GC
13:00 – 14:00
Seniors Team
Mon 18th
17:00 – 17:30
Junior Night
17:00 – 17:30
Juniors
Tue 19th
Tue 19th
GUW Medal & Irene Strong
Ladies
Tue 19th
13:30 – 13:40
Mr Owens
13:30 – 13:40
Visitors
Wed 20th
Wed 20th
10:00 – 11:20
Mark Wilkins
10:00 – 11:20
Society
Wed 20th
17:00 – 17:45
Men 3rd v St Pierre 1st
17:00 – 17:45
Mens Team
Thu 21st
Thu 21st
Mens 4th v Tredegar Park 1 - away
Mens Team
Thu 21st
Men 2nd v Momouthshire 1 - away
Mens Team
Thu 21st
Ladies Welsh Team Championships
Langland Bay
Ladies
Thu 21st
Mens 5th v Raglan Park 1 - away
Mens Team
Thu 21st
10:30 – 10:40
Mr Grove
10:30 – 10:40
Visitors
Thu 21st
11:00 – 11:30
Roger Blackwell - Worcestershire GC
11:00 – 11:30
Visitors
Thu 21st
13:00 – 14:00
Seniors v Radyr GC
13:00 – 14:00
Seniors Team
Thu 21st
17:00 – 17:45
Men 1st v Celtic Manor 1st
17:00 – 17:45
Mens Team
Fri 22nd
Fri 22nd
Ladies Welsh Team Championships
Langland Bay
Ladies
Fri 22nd
16:30 – 17:30
Wayfarers v Llantrisant (H)
16:30 – 17:30
Wayfarers
Sat 23rd
Sat 23rd
Mark Heron
Club
Sat 23rd
Muller Cup: Medal
Mens
Sat 23rd
Welsh Team Championships
Langland Bay
Ladies
Sat 23rd
18H Stableford - Seniors Cup
Ladies
Sun 24th
Sun 24th
Ladies Welsh Team Championships
Langland Bay
Ladies
Sun 24th
09:30 – 10:00
Kevin Mulvaney
09:30 – 10:00
Visitors
Sun 24th
10:00 – 13:00
Junior Open Book
10:00 – 13:00
Juniors Open Book
Date Time Event Note Type
Mon 25th
Mon 25th
09:45 – 10:30
Ladies 3rd v Monmouthshire
09:45 – 10:30
Ladies Team
Mon 25th
11:45 – 11:55
George Cook
11:45 – 11:55
Visitors
Mon 25th
13:00 – 14:00
Seniors v Celtic Manor GC
13:00 – 14:00
Seniors Team
Tue 26th
Tue 26th
18H Stableford - Seniors Cup
Ladies
Tue 26th
Wayfarers v Celtic Manor - away
Tee 16.30
Wayfarers
Tue 26th
15:00 – 15:10
Radyr Reciprocal
15:00 – 15:10
Visitors
Tue 26th
17:00 – 17:45
Men 4th v Tredegar Park 1
17:00 – 17:45
Mens Team
Wed 27th
Wed 27th
13:00 – 14:10
St Enodoc
13:00 – 14:10
Society
Wed 27th
15:00
Jack Wellington
4 Players
15:00
Visitors
Wed 27th
17:00 – 17:45
Men 5th v Raglan Parc 1st
17:00 – 17:45
Mens Team
Thu 28th
Thu 28th
Halletts v Whitehall - away
Hallets
Thu 28th
Mens 3rd v St Pierre 2nd - away
Mens Team
Thu 28th
Men 1st v Celtic Manor 1st - away
Mens Team
Thu 28th
09:15 – 10:00
Michael Bourne
09:15 – 10:00
Society
Thu 28th
10:00 – 10:30
Ladies Friendly Match v Monmouth GC
10:00 – 10:30
Ladies Team
Thu 28th
11:00 – 11:30
Brian Saunders
11:00 – 11:30
Visitors
Thu 28th
17:00 – 17:45
Men 2nd v Momouthshire 1
17:00 – 17:45
Mens Team
Fri 29th
Fri 29th
Communication Evening
Club
Fri 29th
09:30 – 10:10
Simon Pates
09:30 – 10:10
Visitors
Fri 29th
10:30 – 11:00
Lonsdale
10:30 – 11:00
Visitors
Fri 29th
15:15 – 16:30
Wayfarers v Lantrisant - cup match
15:15 – 16:30
Wayfarers
Fri 29th
16:45 – 16:55
Robert Rumsay
16:45 – 16:55
Visitors
Sat 30th
Sat 30th
GUW Medal & Nancy Glendenning Round 1
Ladies
Sat 30th
Team of 4 Tankards
Mens